BL, H-CSOPORT: A PORTO HÁROMMAL NYERT; TOVÁBBMENT A SAHTAR

2014.11.25 21:20
A továbbjutását már korábban biztossá tévő Porto 3–0-ra nyert Boriszovban a BATE ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában. A fehéroroszok ezzel a vereséggel már biztosan nem mehetnek tovább, míg ha a későbbi meccsen nem nyer a Sahtar otthon az Athletic Bilbao ellen, akkor a portugálok csoportelsők lesznek. A mostani eredmény egyben azt jelenti, hogy a 20.45-kor kezdő ukránok is bejutottak a legjobb 16 csapat közé.

A H-csoportban a már továbbjutó Porto a harmadik helyezett BATE Boriszovhoz látogatott. A portugálok abban az esetben csoportgyőzelmet ünnepelhettek, ha idegenben legyőzik a fehérorosz csapatot, és a Sahtar Doneck nem tud nyerni az Athletic Bilbao ellen.

Ennek megfelelően a Porto kezdett fölényben, az első helyzet mégis a hazai csapat középpályásához fűződik, Alekszandr Karnickij lövését Fabiano kapus könnyűszerrel hárította. Az első félidőben a Porto a labdabirtoklást részesítette előnyben, és habár a fölénye továbbra is megvolt, helyzetekig nem jutott el. Az egyetlen lehetőséget a 43. percben Jaszin Brahimi szabadrúgása jelentette, ám csavarása fél méterrel elkerülte a BATE kapuját.

A gól nélküli első félidő után az 56. percben villant a Porto, Héctor Herrera 17 méterről, a tizenhatos sarkából bődületesen nagy gólt lőtt a bal felsőbe (1–0).

Nagyon nyomott a Porto, a BATE ezáltal beszorult a saját térfelére. A 65. percben Herrera cselezte be magát a büntetőterületen belülre, laposan bepasszolt labdáját Jackson Martínez egy átvétel után, fordulatból a bal alsóba lőtte (2–0).

Martínez már öt gólnál jár a Bajnokok Ligája 2014–2015-ös kiírásában.

A 89. percben megszületett a Porto harmadik gólja is, Cristian Tello kapott remek kiugratást Herrerától, és magabiztosan elgurította a kapus mellett a labdát (3–0). Héctor Herrera a gólja mellett két gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

A portugálok 3–0-s győzelmükkel közel kerültek az első helyen való továbbjutáshoz, de amennyiben a már továbbjutó Sahtar nem veszít pontokat az Athletic Bilbao ellen, az utolsó csoportkörre marad a döntés, hogy ki nyeri meg a H-csoportot.

BAJNOKOK LIGÁJA
H-CSOPORT, 5. FORDULÓ

BATE Boriszov (fehérorosz)–FC Porto (portugál) 0–3 (Herrera 56., Jackson Martínez 65., Tello 89.)
20.45: Sahtar Doneck (ukrán)–Athletic Bilbao (spanyol)